Základní škola a Mateřská škola

Úprava registrace

Hlavní obor podnikání:

Detailní popis:

Základní škola a Mateřská škola Lomnice nad Lužnicí (firmy Lomnice nad Lužnicí)
náměstí 5. května 131
Lomnice nad Lužnicí
378 16


Škola je umístěna v budově na Václavském náměstí - 1. stupeň a v budově na náměstí 5. května - 2. stupeň, který se nachází i v nejvyšším podlaží přilehlé budovy městského úřadu. Obě hlavní školní budovy jsou propojeny spojovací chodbou se šatnami žáků. Severně od ní je školní dvůr s kolostavem, jižní vchod vede na školní hřiště, z něhož se vstupuje do učebny technických prací a kotelny. Pro teoretické vyučování slouží 14 učeben, z toho 2 odborné. Praktické výuce jsou určeny školní dílna, školní kuchyňka a tělocvična. Pro výuku informatiky i dalších předmětů slouží dvě učebny výpočetní techniky.

Pro společenské a kulturní potřeby slouží v budově nižšího stupně historické schodiště s výtečnou akustikou. V areálu školy je dále využíváno antukové hřiště a zatravněná plocha dvora.

Školní družina má dvě oddělení, obě v samostatných místnostech, o které se nemusí dělit s třídami pro výuku. Družiny se nacházejí v přízemí, poblíž šaten, což je pro jejich provoz optimální. V teplých měsících využívají družiny k zaměstnání žáků i školní dvůr a hřiště.

Součástí školy je i mateřská škola, která se nachází v samostatném, částečně oploceném areálu zahrady s prolézačkami a pískovištěm. V pavilónové budově se nacházejí dvě třídy s hernami a veškerým příslušenství - šatna a umývárna pro žáky i zaměstnance, kuchyňka a sklad.

Kapacita školy je 300 žáků, školní družiny 75 žáků a mateřské školy 80 dětí. Naši žáci nejsou nejen z Lomnice nad Lužnicí, asi pětina jich dojíždí z okolních vesnic - Novosedly nad Nežárkou, Ponědrážka, Smržov, Záblatí, Frahelž, Kolence a Klec.

Další informace:

Název firmy (jak nás zákazníci znají): Základní škola a Mateřská škola
Název společnosti (dle ŽL nebo OR): Základní škola a Mateřská škola
Typ společnosti: nezisková organizace
Umístnění: Lomnice nad Lužnicí (Jihočeský kraj)
Telefon 1: (+420)384792103
DIČ: Ne
IČO: 70988374
WWW adresa: http://www.zsams.lomnicenl.net
Email: jmlnarikova@lomnicenl.net
Gps: 49°4'54.843"N, 14°43'7.011"E
Interní identifikátor: 9911052
Interní zkratky: RF,ČO

Ilustrační obrázky:

Základní škola a Mateřská škola

Mapa:

Mapa - Základní škola a Mateřská škola
czechubytovani.eu